(+34) 617 908 750 actorsmartatort@gmail.com

Àngela Jové

Detalles

    • Formación:
      Formación teatral , “Grup Teatre Independent L’estaca” Dir. Armando Aguirre.
      Estudios de voz. Institut del Teatre con Coralina Colom.
      Interpretación con Dominique de Fazio.
      Interpretación con Konrad Zschiedrich.

 

    • Idiomas:
      Catalán nativo
      Castellano nativo

 

Cine

UN TREN DALT D’UN PONT – XAVI BIEL 2011
NO ME PIDAS QUE TE BESE PORQUE TE BESARÁ – ALBERT ESPINOSA 2008
LO MEJOR DE MI – ROSER AGUILAR 2007
FUERTE APACHE – JAUME MATEU
TU VIDA EN 65 MINUTOS – MARIA RIPOLL 2006
EXCUSES – JOEL JOAN 2003

Televisión

LA RIERA – ESTEVE ROVIRA 2015
MÚSICA SECRETA – JOAN MALLARACH 2007
HOSPITAL CENTRAL 2000
JET LAG 2001
LA MARI 2003
LABERINT D’OMBRES 1998

Teatro

Tancats Dir. Oscar Molina TEATRE GAUDI BARCELONA
ESPECIES DESPROTEGIDES.Título – VICTOR ÀLVARO 2018 TEATRE AKADEMIA (PREMIO DEL PÚBLICO)
ENVERINADES – ÀNGELS AYMAR 2018 SALA VERSUS GLÒRIES
PORNOGRAFIA – IBÀN BELTRAN 2018 LA FARINERA
DESIG SOTA ELS OMS – JOAN OLLÉ 2017 TNC
LA IMPORTÀNCIA DE SER FRANK – EMILIÀ CARILLA 2015-16 TEATRE AKADÈMIA
BONA GENT – DANIEL VERONESE 2013 TEATRE GOYA
PRIME TIME – MARTÍ TORRAS 2017 SALA MUNTANER
HEDDA GABLER – DAVID SELVAS 2013 TEATRE LLIURE – TEATRO DE LA ABADIA (MADRID)
GERTRUDE STEIN I UNA SENYORETA DE COMPANYIA – JOSEP COSTA 2011 SALA MUNTANER
ELECTRA – KONRAD ZSCHIEDRICH 2010 TEATRE AKADÈMIA
ENTREMÈS DELS DOS ESTUDIANTS – IBÀN BELTRAN 2008 PREMI FIRA MEDITERRÀNIA
JAULA – RICARD GÀZQUEZ 2008 TEATRE TANTARANTANA
RICARD III – ÀLEX RIGOLA 2006 TEATRE LLIURE. TEATREO ESPAÑOL (MADRID) GIRA INTERNACIONAL
EUROPENA HOUSE – ÀLEX RIGOLA 2006 TEATRE LLIURE, TEATRO ESPAÑOL (MADRID) GIRA INTERNACIONAL
OTEL.LO – CARLOTA SUBIRÓS 2006 TEATRE LLIURE, TEATRO ESPAÑOL (MADRID) GIRA INTERNACIONAL
EL DIABLE COMPARTIT – ROBERTO ROMEI 2005
FLOR DE OTOÑO – JOSEP COSTA 2005 TEATRE ARTENBRUT
GERTRUDE STEIN I UNA SENYORETA DE COMPANYIA – JOSEP COSTA 2003 TEARE ARTENBRUT
MATEM ELS HOMES – MANUEL DUESO 2002 SALA MUNTANER
HURRACÁN – RAFAEL DURÁN 2000 SALA BECKETT
BRAINSTORM – ÀNGELS AYMAR 1996 TEATRE ARTENBRUT
LA BARCA NOVA – JOAN CASTELLS 2000 TNC
PATATES – ANTONIO SIMÓN 1999 SALA BECKETT ENTRETENIM EL SR. SLOAN –EMILIÀ CARILLA
CONTES DELS BOSCOS DE VIENA – PEP MUNNÉ1998 TEATRE ARTENBRUT. SALA MUNTANER