(+34) 617 908 750 actorsmartatort@gmail.com

Àngela Jové

Detalles

    • Formación:
      Formación teatral “Grup Teatre Independent L’estaca” – Armando Aguirre
      Estudios de voz – Institut del Teatre – Coralina Colom
      Interpretación con Dominique de Fazio
      Interpretación con Konrad Zschiedrich

 

    • Idiomas:
      Catalán nativo
      Castellano nativo

 

Cine

UN TREN DALT D’UN PONT – Xavi Biel
NO ME PIDAS QUE TE BESE PORQUE TE BESARÁ – Albert Espinosa
LO MEJOR DE MI – Roser Aguilar
FUERTE APACHE – Jaume Mateu
TU VIDA EN 65 MINUTOS – Maria Ripoll
EXCUSES – Joel Joan

Televisión

LA RIERA – Dir. Esteve Rovira – TV3
MÚSICA SECRETA – Joan Mallarach – TV3
HOSPITAL CENTRAL – Dir. Javier Pizarro – Telecinco
JET LAG – Dir. Sònia Sanchez – T de Teatre, TV3
LA MARI – Dir. Jesús Garay – TV3
LABERINT D’OMBRES – Dir. Xavier Berraondo – TV3

Teatro

TANCATS – Dir. Oscar Molina – Teatre Gaudí Barcelona
ESPECIES DESPROTEGIDES -Dir. Victor Alvaro – Teatre Akadèmia (PREMIO DEL PÚBLICO)
ENVERINADES – Dir- Àngels Aymar – Sala Versus Glòries
PORNOGRAFIA – Dir. Ibàn beltran – La Farinera
DESIG SOTA ELS OMS – Dir. Joan Ollé – Teatre Nacional de Catalunya
LA IMPORTÀNCIA DE SER FRANK – Dir. Emilià Carilla – Teatre Akadèmia
BONA GENT – Dir. Daniel Veronese – Teatre Goya
PRIME TIME – Dir. Martí Torras – Sala Muntaner
HEDDA GABLER – DIr. David Selvas – Teatre Lliure / Teatro De La Abadia Madrid
GERTRUDE STEIN I UNA SENYORETA DE COMPANYIA – Dir. Josep Costa – Sala Muntaner
ELECTRA – Dir. Konrad Zschiedrich – Teatre Akadèmia
ENTREMÈS DELS DOS ESTUDIANTS – Dir. Ibàn Beltran, Premi Fira Mediterrània
JAULA – Dir. Ricard Gàzquez – Teatre Tantarantana
RICARD III – Dir. Àlex Rigola – Teatre Lliure / Teatreo Español Madrid, Gira Internacional
EUROPENA HOUSE – Dir. Àlex Rigola – Teatre Lliure / Teatreo Español Madrid, Gira Internacional
OTEL.LO – Carlota Dubirós – Teatre Lliure / Teatreo Español Madrid, Gira Internacional
EL DIABLE COMPARTIT – Dir. Roberto Romei
FLOR DE OTOÑO – Dir. Josep Costa – Teatre Artenbrut
GERTRUDE STEIN I UNA SENYORETA DE COMPANYIA – Dir. Josep Costa – Teatre Artenbrut
MATEM ELS HOMES – Dir. Manuel Dueso – Sala Muntaner
HURRACÁN – Dir. Rafael Durán – Sala Beckett
BRAINSTORM – Dir. Àngels Aymar – Teatre Artenbrut
LA BARCA NOVA – Dir. Joan Castells – Teatre Nacional de Catalunya
PATATES – Dir. Antonio Simón – Sala Beckett
ENTRETENIM EL SR. SLOAN – Dir. Emilià Carilla
CONTES DELS BOSCOS DE VIENA – Dir. Pep Munné – Teatre Artenbrut / Sala Muntaner